Sot zbret në ring Gjetan Keta, boksieri kuqezi synon titullin “Kampion Bote”

Saturday, 08 September 2018 19:00

Mbrëmjen e sotme në Dibrën e Madhe të Maqedonisë, do të organizohet evenimenti më madhështor i boksit shqiptar, “Duel në themel”.

Në ring do të ndeshen boksierë të peshave të ndryshme, ndërsa në orën 20:00 do të zbres boksieri kuqezi, Gjetan Keta.

I njohur ndryshe si “Tajsoni i Bardhë”, Keta synon të fitojë titullin Kampion Bote për peshat e mesme, në federatën WBU.

Gjetan Keta ka zhvilluar 26 përballje, ku ka fituar 22 herë, 18 prej të cilave me “Knock Out”. Boksieri nga Bulqiza do të ndeshet me boshnjakun Sldjan Janjanin, i cili  ka zhvilluar dy takime më shumë, ku ka arritur të fitoj 25 prej tyre, 19 prej të cilave me “Knock Out”.

Ditët e fundit të përgatitjes, Keta ka vendosur të stërvitet në vendlindjen e tij së bashku me të vëllain, në vendin e quajtur “Guri i Vashës”. Janjanin zëvendëson në këtë sfidë meksikanin Paul valenzuela Jr që mungon për arsyeje dëmtimi.

Nga ana tjetër Janjanin Përveç Ferit Ketës që do të përballet me turkun Fatih Mehmet Karakus, në këtë event do të tregojnë vlerat edhe sportistët Mikel Alliu, Roxhers Muslia, Benard Marashi, Kristian Caca dhe shumë të tjerë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

I hodhën granatë në lokal, zbulohen pamjet dhe e kaluara e errët e pronarit shqiptar

Aktualitet

I hodhën granatë në lokal, zbulohen pamjet dhe e kaluara e errët e pronarit shqiptar

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje, një lokal në lagjen “Partizani” në Elbasan u sulmua me një granatë. Në momentin kur granata është hedhur nga persona ende...

Dalin emrat e 12 personave më të kërkuar në Gjirokastër (FOTO)

Aktualitet

Dalin emrat e 12 personave më të kërkuar në Gjirokastër (FOTO)

Edhe ditën e sotme, Policia e Shtetit ka publikuar emrat dhe fotot e personave më të kërkuar për qarkun e Gjirokastrës. “Ja 12 personat e kërkuar në qarkun e Gjirokastrës. Policia...

Arratisja e Gruevskit përmes Shqipërisë, reagon Ministria e Brendshme e Malit të Zi

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit përmes Shqipërisë, reagon Ministria e Brendshme e Malit të Zi

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me kalimin e “fshehtë” të ish-kryeministrit Nikola Gruevski nga Maqedonia drejt Shqipërisë, e më tutje drejt Malit të Zi. Pas reagimit të palës shqiptare...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!