Zahavi i jep një lajm të mirë Shqipërisë

Diel, 09 September 2018 13:57

Dy vite më parë, Eran Zahavi kthehej në protagonist të takimit Shqipëri-Izrael duke qenë se kishte një sherr me portierin Etrit Berisha dhe pak kohë më parë, Xhani De Biazi e konsideronte një “bir k…” për shkak se kishte provokuar gardianin shqiptar.

Në takimin e fundit, ai pësoi një dëmtim, duke u detyruar që të luante për disa minuta me shqetësime, deri sa u largua përfundimisht nga fusha. Mesa duket, dëmtimi i Zahavit është paksa i rëndë, duke qenë se bëhet fjalë për një mungesë deri në 2 muaj.

Në rast se ekzaminimet mjekësore, nxjerrin si rezultat dëmtim të rëndë, atëherë Zahavi do të mungojë për Izraelin në takimet e kthimit në Ligën e Kombeve, ku në 10 tetor Izraeli luan ndaj Skocisë dhe 4 ditë më vonë pret Shqipërinë. Me atë mungesë, Shqipëria ka një shans më shumë, duke qenë se Zahavi është lojtari më i rrezikshëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Aktualitet

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Për pak sa nuk përfundoi në tragjedi aksidenti i sotëm në Qafë Thanë me autobusin ku udhëtonin rreth 20 nxënës nga rrethi i Fierit. Për të shmangur rënien në humnerë...

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Globi

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Kryeministrja britanike Theresa May i doli në mbrojtje projekt-marrëveshjes së saj të debatueshme për çështjen Brexit, duke i bërë thirrje publikut britanik ta mbështesë atë. Kritikët brenda partisë, të cilët ankohen...

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Teknologji

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Volkswagen tha se do të shpenzojë 44 miliardë euro për makinat elektrike, digjitalizimin, ngarjen autonome dhe shërbimet e reja deri në vitin 2023, si pjesë e një shtytjeje nga prodhuesi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!