Si refugjatë, ky trajtim i Kombëtares nga MInistria e Jashtme nuk e motivon atë

Diel, 09 September 2018 16:24

Kombëtarja shqiptare e futbollit është nisur pasditen e sotme për në Skoci, ku do të zhvillojë ndeshjen e dytë të vlefshme për Ligën e Kombeve. E ndërsa fituan në Elbasan përballë Izraelit, kuqezinjtë do të tentojnë që të marrin një rezultat pozitiv edhe në Skoci, që konsiderohet një transfertë shumë e vështirë.

Lojtarët e ekipit kombëtar të drejtuar nga tekniku Panuci kanë udhëtuar nga Rinasi për në Skoci si qytetar të zakonshëm dhe jo nga sektori VIP. Vendimi ngjalli, pasi dy ditë më parë, drejtuesit e FSHF-së u shprehën se nga terminali VIP është lejuar të kalojë Kombëtarja e Izraelit, ndërsa ‘shqiptarëve iu mohohet’. Por reagimi i institucioneve shqiptare ishte se salla në pjesën VIP nuk kishte kapacitet të përballonte një numër aq të madh personash.

Shqipëria nesër në orën 20:45 dot ë zhvillojë ndeshjen e dytë në grupin e parë të Ligës C përballë Skocisë, teksa ndeshjen e parë e fitoi me Izraelin ditën e premte me rezultatin 1-0 me një gol të Xhakës në Elbasan Arena.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!