Ish-sulmuesi i Juventusit në telashe, i thyen nofullën shoferit të taksisë

Diel, 09 September 2018 18:46

Nuk kanë fund dhimbjet e kokës për Nicklas Bendtner. Pas eksperiencave aspak pozitive në skuadra si Arsenali dhe Juventus, sulmuesi danez duket se po rikthehet ai i dikurshmi te skuadra e Rosenborgut në Norvegji. 

Megjithatë, edhe pse po kalon një situatë të mirë sa i përket prodhueshmërisë dhe golave,  Bendtner ka treguar anën e tij të errët. Sipas mediave lokale daneze, sulmuesi 30 vjeçar është vënë nën akuzë pasi dyshohet se ka sulmuar një shofer taksie, duke e dëmtuar këtë të fundit në pjesën e nofullës. 

Incidenti ndodhi në orën 2.41 të dielën në mëngjes në Kopenhagën, ndërsa konfirmimi vjen nga kompania e taksive që për "Bt.dk" kanë deklaruar se shoferi ka pësuar një dëmtim të rëndë dhe aktualisht po kalon një operacion për një nofulla të thyer.

"Ajo është raportuar në polici dhe ne mund të konfirmojmë se sulmuesi është Nicklas Bendtner."

Ndërkohë ende nuk kemi një reagim nga Bendtner i cili rrëzikon një gjobë të majme dhe përjashtim nga skuadra e Rosenborgut.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!