Liga e Kombeve, kampionët e Botës janë shumë të fortë për Holandën!!!

Hënë, 10 September 2018 08:58

Franca ka fituar 2-1 ndaj Holandës në ndeshjen e luajtur në Paris për “Nations League”, Liga A, Grupi 1.

Kampionët e botës janë pritur si heronj nga tifozët e tyre, pas suksesit në “Rusi 2018”.

Kylian Mbappe shënoi golin e parë për ekipin e Deschamps, pas çerekore lojë, ndërsa Ryan Babel barazoi për Holandën në minutën e 67-të.

Gjithsesi, kur kishin mbetur edhe 15 minuta, “gjelat” e gjetën golin e fitores me golin e shënuar me kokë nga Olivier Giroud, me një kthesë fantastike nga brenda zonës.

Pas barazimit në ndeshjen e parë në Gjermani, Franca kryeson me katër pikë, por ka luajtur një ndeshje më shumë se kundërshtarët.

Në ndeshjen tjetër të Nations League, këtë herë për Grupin 3 të Ligës C, Qipro fitoi 2-1 ndaj Sllovenisë. Ndërkohë, për Ligën D, Liechtenstein fitoi 2-0 ndaj Gjibraltarit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...