Reali futet në garë për mesfushorin e Napolit

Hënë, 10 September 2018 09:18

Real Madridi iu është bashkangjitur Liverpoolit dhe Manchester Cityt në garën për mesfushorin e Napolit, Piotr Zielinskin, shkruan Calciomercato.

Polaki sapo ka nënshkruar kontratë të re me klubin italian, që do të thotë se klauzola e tij është rritur në 120 milionë euro.

24-vjeçari që prej transferimit të tij nga Empoli në Napoli, në vitin 2016, ka arritur t’i bëjë 96 paraqitje në të gjitha garat duke i shënuar 15 gola.

Zielinski është bërë një lojtar i rëndësishëm në skuadrën e Carlo Ancelottit, i cili deri më tani ka arritur t’i shënoj dy gola në tri ndeshjet e para të Serie A-së, të dyja ishin kundër Milanit, në fitoren përmbysëse nga 2-0 në favor të Milanit, në 3-2 në fund për Napolin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arratisja e Gruevskit, dyshime për përfshirjen e Mickovskit

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, dyshime për përfshirjen e Mickovskit

Ekstradimi i Gruevskit nga Hungaria do të kërkohet përmes Ligjit për bashkëpunim juridik ndërkombëtar. Kjo pasi dy vendet nuk kanë marrëveshje për ekstradim. Pavarësisht kësaj, ende nuk dihet nëse Nikolla...

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Lifestyle

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Mbrëmjet e së dielës janë totalisht relaks për t’u marrë me veten. Pra, nëse gjatë ditës ke qenë në plazh apo edhe duke takuar miqtë, që të ndihesh e freskët...

Kosova e Serbia akuzojnë njëra-tjetrën për moszbatim të marrëveshjeve

Bota Shqiptare

Kosova e Serbia akuzojnë njëra-tjetrën për moszbatim të marrëveshjeve

Zbatimi i marrëveshjeve të arritura në kuadër të dialogut në mes Prishtinës dhe Beogradit me lehtësimin e Bashkimit Evropian në Bruksel, vlerësohet në mënyra të ndryshme nga palët në negociata. Kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!