Angli-Zvicër do transmetohet bardhezi, arsyeja është madhore

Hënë, 10 September 2018 16:18

Ndeshja miqësore midis Anglisë dhe Zvicrës, e cila do të luhet në stadiumin King Power të Leicester, për njëzet e pesë sekonda, që korrespondojnë pak a shumë me hyrjen në fushë të dy ekipeve, do të transmetohet bardh dhe zi. Lajmi është raportuar nga Mirror.

Në fakt bëhet fjalë për një arsye madhore. Njëzet e pesë sekondat bardhezi do të përdoren për të festuar fushatën Kick It Out, që lufton racizmin në futboll dhe që në vitin 2018 bën 25 vjet. Një vendim simbolik, që synon të nënvizojë se si gjatë një shekulli është bërë shumë pak kundër këtij fenomeni të trishtuar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...