VIDEO/ Glasgow ‘pushtohet’ nga “Tifozët Kuq e Zi” dhe vallet shqiptare

Hënë, 10 September 2018 17:44

Kombëtarja shqiptare pas pak orësh do të përballet në stadiumin “Hamden Park” me Skocinë, në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve, që mundëson një biletë për Europianin 2020. Në një sfidë kaq delikate nuk mund të mungonin edhe tifozët kuqezi në mbështetje të kombëtares.

Edhe pse jo të shumë të numër, tifo-grupi më i organizuar i Shqipërisë “Tifozat Kuq e Zi” kanë mbërritur në Glasgow. Ata kanë ndezur atmosferën dhe kanë tërhequr vëmendjen e vendasve me kostumet popullore që mbajnë veshur dhe me këngët e vallet e traditës shqiptare, po ashtu nuk mungon edhe daullja që i jep ritëm festës.

Modifikuar më Hënë, 10 September 2018 18:50

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen formacionet anti-Uells, Panucci nuk ndryshon

Sport

Publikohen formacionet anti-Uells, Panucci nuk ndryshon

Shqipëria pret në "Elbasan Arena" Uellsin në një miqësore luksi. Kuqezinjtë do të tentojnë të bëjnë kthesën, pas asaj humbje turpëruese 4-0 ndaj Skocisë dhe përballë Bale me shokë kërkojnë vetëm...

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Sport

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Qëndrimi ose jo i Christian Panuccit është kthyer në një çështje në kombëtaren shqiptare. Rezultatet negative dhe loja e dobët kanë bërë që drejt italianit të vërshojnë kritika të shumta. Megjithatë...

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Aktualitet

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për kalimin e procesit të vettingut për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Arben Dollapaj. Sipas Komisionerit Publik, hetimi nga Komisioni i Pavarur i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!