Mbaron në barazim pjesa e parë, Skocia më pranë golit

Hënë, 10 September 2018 21:20

Po luhet në "Hampden Park" ndeshja mes Skocisë dhe Shqipërisë. Pjesa e parë ka mbaruar dhe rezultati është 0-0. 

Djemtë e drejtuar nga Christian Panucci vijnë pas fitores në takimin e parë përballë Izrealit dhe një rezultat pozitiv në “Hampden Park” do ishte një hap i madh drejt kualifikimit. Nga ana tjetër Skocia bën debutimin në kompeticionin më të ri të UEFA-s, me fitoren që është objektivi i vetëm për ta.

"Live" te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes 

24' Skocia prane golit, shtylla i ndal festën  

18' Faull ndaj Lilaj, McDonalds ndeshkohet me te verdhe 

15' Nderhyrje e gabuar nga Souttar ndaj Ndojit, ndeshkohet me karton te verdhe 

5' Goditje denimi per vendasit. McGregor tenton porten por Strakosha tregohet i vemendshem duke grushtuar 

1' Nis takimi ne “Hampden Park” 

Këto janë formacionet zyrtare:

 
Modifikuar më Hënë, 10 September 2018 21:35

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...