Panuçi e shikon fajin te lojtarët, jo te vetja

Hënë, 10 September 2018 23:35

Traineri i Shqipërisë, Panucci, ka thënë ndër të tjera pas ndeshjes se Shqipëria është shumë e dobët në 20 metrat e fundit. Ai deklaroi se Shqipëria duhet të jetë më agresive.

• Kundërshtari na dominoi. Ishte përgatitur keq ndeshja?

"Është mendimi juaj, unë kam mendimin se ndeshja është përgatitur mirë. Kemi dhuruar dy gola. Kemi pasur rastet tona, por ata shënuan, ndërsa ne nuk shënonim dot.

• Duhej eksperienca e Bashës sot? Edhe mbrojtja ndryshoi në pjesën e dytë…

"Ne kemi limitet tona në aspektin difensiv. Kundërshtari na ngacmon për të shkuar te zona e golit, dhe ne i japim hapësirë. Kemi pasur rastet tona, por në fushë ka pasur edhe lojtarë të tjerë me eksperiencë.

• Mbrojtja…

"Vuajtëm shumë në pjesën e parë, dhe mendova të shkojmë me 3 mbrojtës. Jemi shumë të mirë, të përzemërt për të na shënuar. Kundërshtari është shumë i ashpër kur shkojmë t’i shënojmë, ndërsa ne jemi shumë të hapur.

• Një arsye pse nuk luajti Basha?

"Nuk vlen vetëm një lojtar kundër cilësisë, ligësisë, apo ashpërsisë së kundërshtarit. Kundër Turqisë, kur fituam të gjithë thatë “bravo Lilaj”. Ne jemi shumë të dobët në 20 metrat e fundit", deklaroi Panucci

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Instagrami vs. Realiteti: Fotot perfekte janë gënjeshtër e madhe

Lifestyle

Instagrami vs. Realiteti: Fotot perfekte janë gënjeshtër e madhe

Ne të gjithë jemi familjarë me fotot perfekte të Instagramit, të cilat gjithmonë duken shumë të bukura për të qenë të vërteta. Ne nuk jemi gjithmonë të veshur bukur dhe...

Kjo tortë e shijshme i ka vetëm tre përbërës

Shëndeti

Kjo tortë e shijshme i ka vetëm tre përbërës

A dëshironi të pregatisni një ëmbëlsirë të shijshme, që njëkohësisht të jetë e lirë dhe jo më shumë përbërës? Mendoni se është ve vështirë, apo më keq akoma, e pamundur? Atëherë...

Shpend Ahmeti kurorëzon Elitën dhe Gjikon

Show-biz

Shpend Ahmeti kurorëzon Elitën dhe Gjikon

Elita dhe Gjiko kanë bërë betimin e tyre të dashurisë. Çifti i kanë thanë PO njëri-tjetrit, ndërsa kurorëzimin e tyre e ka bërë kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti.  Ata tashmë kanë bërë...