Zbulohet pesha e Balotellit, diferencë e madhe nga ajo e duhura

Tuesday, 11 September 2018 16:01

E përditshmja franceze  “L’Equipe” në një shkrim të saj për Mario Balotelli-n, shkruan se në verë arriti që të kapte treshifrorin në peshë.

Në ditën e parë të përgatitjeve me Nice-n sulmuesi i të kaltërve bëri testet mjekësore dhe kalonte shifrën e 100 kilogramëve, pra 12kg mbi peshën e tij normale.

Që atëherë italiani ka nisur që të mbante dietë, por në ndeshjen e parë zyrtare të kampionatit francez, më 31 gusht kundër Lyon-it, ai peshonte 94 kilogramë. Ndërsa që gjatë ditës së djeshme ai është sulmuar nga presidenti i Federatës Polake të Futbollit Zbigniew Boniek.

“Do të doja të shihja një kombëtare si ajo italiania, me shumë lojtarë të fortë dhe të zotë, por pse ata nuk japin as 50-60 % të asaj që tregojnë me klubet ku aktivizohen? Dhe më pas ka lojtarë që janë 15 kilogramë mbi peshë. Është Balotelli? Nuk e di... Kam folur me Saçhi-n pas ndeshjes dhe kemi pasur të dy të njëjtin mendim se Balotelli nuk ishte i përgatitur”.

Modifikuar më Tuesday, 11 September 2018 17:38

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...