Kombëtarja U-17/ Kosova “kockë e fortë” për Shqipërinë

Tuesday, 11 September 2018 19:39

Kosova U-17 rezultoi “kockë e fortë” për Shqipërinë edhe në miqësoren e dytë që u zhvillua në stadiumin “Loro Borici”.

Kuqezinjtë e drejtuar nga Dzemal Mustedanagic, nuk arritën të tregonin forcën e vërtetë, por të paktën këtë radhë e shmangën humbjen, duke u mbyllur 90 minutëshin në barazim 1-1.

Ishte Kosova e cila zhbllokoi rezultatin në minutën e 55-të me anë të Asllanit, por kuqezinjtë reaguan shpejt, duke kthyer baraspeshën në rezultat në minutën e 79-të, pas një finalizimi të Cahanit.

Ky ishte testi i fundit miqësor para kualifikueseve të Europianit që do të zhvillohen në muajin e ardhshëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Studimi: Nëse postoni foto me këtë ngjyrë, merrni më shumë like

Lifestyle

Studimi: Nëse postoni foto me këtë ngjyrë, merrni më shumë like

Kur Followersat tuaj  janë duke kaluar nëpër postimet tuaja në Instagram, keni vetëm një sekondë, nëse jeni me fat, të kapni vëmendjen e tyre. Por kërkimet tregojnë se ngjyrat në...

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Aktualitet

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Për pak sa nuk përfundoi në tragjedi aksidenti i sotëm në Qafë Thanë me autobusin ku udhëtonin rreth 20 nxënës nga rrethi i Fierit. Për të shmangur rënien në humnerë...

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Globi

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Kryeministrja britanike Theresa May i doli në mbrojtje projekt-marrëveshjes së saj të debatueshme për çështjen Brexit, duke i bërë thirrje publikut britanik ta mbështesë atë. Kritikët brenda partisë, të cilët ankohen...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!