Icardi i kërkon durim Argjentinës: Golat do të vijnë herët a vonë

E mërkurë, 12 September 2018 13:29

Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, i ka bërë thirrje Argjentinës të ketë durim me të pas ndeshjes së tij të pesë pa gol për ekipin kombëtar, duke thënë se golat do të vijnë herët a vonë.

Icardi luajti 85 minuta në barazimin e Argjentinës pa gola ndaj Kolumbisë të martën mbrëma, dhe tani e ka bërë të qartë se është i përkushtuar ndaj Kombëtares, pasi u la jashtë Kupës së Botës në Rusi.

“Bëmë lojë të mirë dhe e kemi shndërruar ekipin kombëtar në një grup madhështor. Për mua ka qenë një ndeshje e madhe. U ndjeva mirë dhe bëra gjërat që m’i kërkoi trajneri. Lëndimi më ka kaluar. Kam stërvitur mirë tërë javën dhe nuk kam ndier asnjë shqetësim në fushë”, tha Icardi.

“Për pak sa nuk shënova gol, por jam i lumtur dhe e di që herët a vonë do të shënojë. Kam ardhur për ta treguar dhe konfirmuar përkushtimin tim. E kam pritur mundësinë për të luajtur për ekipin kombëtar”, theksoi ai. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...