Daja apo Shehi, kush do dominojë të hënën?

E Enjte, 13 September 2018 11:43

Ky sezon ka ardhur shumë ndryshe për Ilir Dajën dhe Orges Shehin, të cilët para një viti ishin pjesë e një skuadre dhe kishin të njëjtin qëllim.

Daja kërkon të fitojë gjithçka ashtu si edhe Orges Shehi, por këtë herë për skuadra të ndryshme.

Daja këtë vit është në drejtimin e Flamurtarit, ku ka marrë tre fitore dhe një barazim në katër ndeshje zyrtare, ku po të njëjtën gjë e ka bërë edhe Orges Shehi te Skënderbeu, i cili është për herë të parë në postin e trajnerit.

Daja është në rrugën e mbarë, po ashtu si edhe Shehi, megjithatë, e hëna do të jetë dita e së vërtetës, pasi këto skuadra do të përballen me njëra-tjetrën në stadiumin “Flamurtari”. Një ndeshje që do të përcaktojë udhëheqësin e ri të Superiores.

Daja i ka të gjithë të gatshëm, por sfida kundër Shkumbinit në Kupën e Shqipërisë tregoi se ka pak vështirësi me gjetjen e rrjetës, gjë për të cilën Skënderbeu tregoi të kundërtën  duke siguruar një fitore pa probleme në Koplik.

Megjithatë, mund të themi se janë dy skuadra me të njëjtin nivel, diferencën mund ta bëjë sulmi, Flamurtari ka disa emra, ndërsa Skënderbeu përdor Krasniqin apo Muzakën e Filin. Gjithsesi duhet parë të hënën se cili do jetë më i fortë dhe më afër titullit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

Politikë

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

  Ish Presidenti, Bujar Nishani ka treguar se si do të vepronte sa I përket propozimit për të dytën herë nga Kryeministri Rama të Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të...

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Bota Shqiptare

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj u shpreh se Qeveria mund të bjerë, por jo për shkak se ka marrë një vendim prej të cilit siç tha ai “është hidhëruar Lista...

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Është përfshirë nga flakët një banesë në Elbasan pasi shpërtheu një bombol gazi.Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Katundi Ri, ku si pasojë ka mbetur i plagosur lehtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!