Lajmi i fundit / Mesfushori i Kombëtares ndërron skuadër

Premte, 14 September 2018 20:43

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Valon Ahmedi ka nisur një aventurë të re. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Ahmedi, i cili në “Instagram” ka postuar paak më parë edhe kalimin dhe zyrtarizimin te skuadra e tij e re Hapoel Kirjat Shmona, në kampionatit izraelit.

Ahmedi ishte pjesë e skuadrës së Mariborit, por nga sa bëhet e ditur, kohët e fundit ai e humbi vendin e titullarit. Kjo nuk është pritur aspak mirë nga Ahmedi, i cili luajti edhe në Ligën e Kampionëve duke bërë edhe paraqitje shumë të mira, por me sa duket është detyruar që të ndryshojë destinacion.

23-vjeçari detyrohet që pas gjashtë sezoneve në radhët e skuadrave të njohura sllovene të Celjes e Mariborit të nisë një aventurë të re në kampionatin izrealit, aty ku shpreson që të jetë titullar duke qenë se është në kulmin e karrierës futbollistike.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!