Tirana merr vendimin e shumëpritur, shkarkohet trajneri Ze Maria

E Enjte, 11 October 2018 16:28

Ze Maria është shkarkuar nga roli i trajnerit të Tiranës. Rezultatet negative në javët e fundit, loja e dobët, kontestimet e tifozëve dhe fakti që kryeqytetasit tashmë ndihen në pozita jo komode, pritet që të detyrojë presidentin Refik Halili të marrë vendimin për të shkarkuar brazilianin nga stol bardheblu.

Lajmi bëhet i ditur nga “Supersport” që raporton se vendimi për shkarkimin e Ze Marias është marrë, ndërkohë që pritet vetëm zyrtarizimi i këtij vendimi.

‘’Situata ime është e vështirë. Rezultatet negative nuk i pëlqejnë askujt. Por, më shumë ndihem keq për mënyrën sesi vijnë këto rezultate negative. E përsëris, humbja të dhemb. Ndihem keq, i trishtuar, i dëshpëruar, sepse kur ti krijon dhe nuk shënon, kjo është akoma më keq dhe pastaj çmendesh fare.’’ deklaroi pas humbjes 1-0 ndaj Laçit, trajneri i Tiranës, Ze Maria për Panorama Sport.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Demokratët e Grupseksionit Barking dhe Dagenham, degës PD në Britani të Madhe, mblidhen më 29 tetor

Politikë

Demokratët e Grupseksionit Barking dhe Dagenham, degës PD në Britani të Madhe, mblidhen më 29 tetor

Demokratët kanë nis organizimin kudo që janë jashtë apo brenda Shqipërisë për të dhënë më të mirën për vendin, për të dhënë alternativën, për t’u organizuar dita-ditës më objektivin e...

Plehrat në Fier shkaktojnë helme të dëmshme për njerëzit

Aktualitet

Plehrat në Fier shkaktojnë helme të dëmshme për njerëzit

Mbi 100 ton me mbetje urbane shkarkohen në një ditë në fushën e plehrave të Fierit në lagjen Sheq.Banesat me malin e mbetjeve janë shumë pranë. Kjo fushë nuk është...

Tabaku jep 6 arsyet pse Rama po transferon lojërat e fatit në online

Politikë

Tabaku jep 6 arsyet pse Rama po transferon lojërat e fatit në online

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku, thekson se Rama do të mbyllë të gjitha lojërat e fatit në vend, në mënyrë që të gjitha paratë e shqiptarëve t’ia marrë BastArena, kompania sportive...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!