Drejtori i Barcelonës del kundër Vidal: S’ka respekt për shokët e skuadrës

E Enjte, 11 October 2018 19:46

Mesfushori i Barcelonës, Arturo Vidal, është një lojtar që ska respekt për shokët e skuadrës, sipas drejtorit të katalanasve, Pep Segura.

Ish-lojtari i Juventusit dhe Bajernit është kundër Rakitiç, Kutinjos, Artur dhe Rafinja për një vend titullari në mesfushë. Ai kohët e fundit e publikoi zhgënjimin e tij në rrjetet sociale, duke ironizuar pas ndeshjes kundër Totenhamit.

Drejtori i përgjithshëm i Barcelonës, Pep Segura, tha për mediet spanjolle: “Një profesionist duhet të tregojë respekt për shokët e tij të ekipit, për dhomën e zhveshjes dhe për trajnerin, edhe nëse vendimet që merren nuk janë gjithmonë ato që ai pret.”

“Vidal e di se ai ka bërë një gabim dhe se atij i mungon respekti për shokët e tij, jam i sigurt se do të ndryshojë”,- tha Segura.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ti, Profesor !...

Aktualitet

Ti, Profesor !...

- Meditime rreth portretit të kolegut tonë, Profesorit model Ali Shashai – Të dielën, më 8 dhjetor, ne të dhamë lamtumirën e fundit ty, Profesor Aliu, njeriu ynë fisnik, familiari i...

Gjermania se vë në dyshim të drejtën e Kosovës për Ushtri, por të përfshijë dhe serbët

Bota Shqiptare

Gjermania se vë në dyshim të drejtën e Kosovës për Ushtri, por të përfshijë dhe serbët

Ministri gjerman i shtetit për punë të jashtme, Niels Annen, thekson në Bundestag se Gjermania nuk e vë në dyshim të drejtën e Kosovës për Ushtri të rregullt.  Qeveria Gjermane ka...

Letra prekëse, Foto i tregon rrënjët shqiptare Thomasit

Sport

Letra prekëse, Foto i tregon rrënjët shqiptare Thomasit

Në çdo intervistë, Foto Strakosha flet me emocione për të birin dhe shpesh vihet në vështirësi. Arsyeja? E thjeshtë, është babai dhe heroi i atij që po përjeton një karrierë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!