AEROPORTI MADEIRA, CRISTIANO RONALDO, SHANS PËR ARTISTIN RIBËN STATUJËN E CR7

Saturday, 31 Mars 2018 20:13

Të gjithë gabojnë por e rëndësishme është që ta rregollojmë atë gabim dhe një mundësi e dytë i jepet të gjithëve. Kjo që i ka ndodhur Emanuel Santos, skulptorit që një vit më parë realizojë bustin e CR7, me rastin e ceremonisë së inaugurimit të aeroportit ‘Cristiano Ronalldo’ në Madeira.

Skulptura e futbollistit u bë e famshme edhe për shkak të polemikave dhe kritikave që ngjalli për mungesën e ngjashmërisë me futbollistin portugez.Kështu atij i ju dha sërisht mundësia për të ribërë bustin e CR7.

Kjo sfidë mund të quhet e fituar nga Emanuel Santos, duke parë që vepra e re ka marrë konsense edhe nga vetë Ronaldo.

“Ishte i gabuar kalimi në Bronx ka shpjeguar skulptori. Cristiano gjithashtu ka kërkuar që të hiqen rrudhat në sy për tu dukur më i ri. Edhe pse si ka pëlqyer të gjithëve, asnjë artist nuk arrin ti kënaqë të gjithë”, thotë Santos.

 

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, në një konferencë për shtyp tha se autoritet duhet të hetojnë nëse Gruevski e ka lëshuar vendin vullnetarisht apo është rrëmbyer. Zaev: “Ne do të bëjmë gjithçka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!