Griezmann "djeg" Gjermaninë e Low-it, Gjibraltari bën sërish magji

Tuesday, 16 October 2018 22:56

Franca i është falur një superforme të Antoine Griezmann për të likujduar Gjermaninë dhe për të siguruar matematikisht vendin e parë në grupin 1 të League A.

Në "Stade de France" kampionët në fuqi të botës e panë vetën në disavantazh pas vetëm 14 minutash lojë, pasi Toni Kroos nga 11 metra larg e kishte të pamundur të gabonte. Një gol që u duk sikur ringjalli "Pancerat" të cilët nuk po kalojnë një formë të mirë.

Megjithatë, rrjeta e mesfushorit të Realit ishte thjeshtë një iluzion, pasi ylli i "Gjelave" Antoine Griezmann tregoi të gjitha cilësitë e tij në minutat 62 dhe 80-të , për t'i dhënë fitoren e radhës të tijëve dhe sigurimin e raundit të ardhshëm në Ligën e Kombeve. Ndërkohë kjo humbje mund të sjellë probleme në kampin gjerman, me Joachim Low që rrëzikon shkarkimin.

Në League B, u regjistruan dy rezultate identike, me Uellsin që fitoi 1-0 në transfertën e Irlandës së Veriut, ndërsa Ukraina mposhti në shtëpi 1-0 Republikën Çeke. Me të njëjtin rezultat fitoi dhe Norvegjia e League C ndaj Bullgarisë, ndërsa takimi tjetër i këtij grupi, mes Sllovenisë dhe Qipros u mbyll në barazim 1-1.

Magjia Gjibraltar ka nisur edhe mbrëmjen e sotme, me modestët që kanë mposhtur një tjetër skuadër të vogël, Lihtenstenin. Gjibraltari ia doli të fitojë 2-1 ndaj Lihtensteinit, ndërsa pak ditë më parë befasoi Armeninë 1-0.Në takimin tjetër të League D, mes Letonisë dhe Gjeorgjisë, fati i buzëqeshi këtyre të fundit të cilët fituan me rezultatin e thellë 3-0.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Aktualitet

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller. Ne fillim erdhen... -Ne filim erdhen per komunistetUne nuk fola se nuk...

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Sport

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak çaste pas përfundimit të ndeshjes një situatë e pazakontë është...

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Globi

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës. Plot 600 agjentë policie u angazhuan për këtë mision, kundër një klani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!