Ronaldo: Man United nuk bëri asgjë për të fituar

E Enjte, 08 November 2018 08:28

Cristiano Ronaldo tha se ish-klubi i tij nuk e meritoi fitoren pasi nuk bëri asgjë, dhe se Juventusi ka mundur t’i shënojë tri ose katër gola.

Ylli portugez e shënoi mbrëmë golin e parë me fanellën e Juves në Ligën e Kampionëve ndaj Manchester Unitedit, mirëpo në fund humbi 1-2 në Torino.

“Liga e Kampionëve është një garë speciale, ku duhet të fitosh, por nuk mund të qetësohesh pasi çdo gjë mund të ndodhë”, ka thënë Ronaldo pas takimit.

 

“Manchester Unitedi nuk bëri asgjë për ta fituar ndeshjen. Nuk kishte të bëjë me fat, pasi duhesh ta kërkosh fatin vetë, mirëpo ne ua dhamë atyre një dhuratë në fund”.

“Manchesteri nuk bëri asgjë, ata kishin dy shanse, ndërsa ne mund t’i shënonim tri ose katër gola”.

“Do të mësojmë nga gabimet tona dhe ende jemi në krye të grupit, kështu që çdo gjë është mirë”.

Në Grupin H Juventusi është në krye me nëntë pikë, Man United në vendin e dytë me shtatë pikë, Valencia pesë dhe Young Boys një pikë. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!