Sadiku e refuzon ftesën e Shqipërisë, e do vetëm Kosovën

Premte, 09 November 2018 12:20

Loret Sadiku e ka refuzuar ftesën e Kombëtares se Shqipërisë derisa dëshiron që të luaj për Kosovën

Shqipëria ka vazhduar me rrëmbimin e lojtarëve shqiptarë te Kosovës edhe gjatë muajit nëntor, ku Panucci kishte ftuar në listë Ardian Ismajlaj dhe Loret Sadikun.

Derisa, Ardian Ismajlaj e ka pranuar ftesën e Panuccit, kështu nuk ka ndodhur me Loret Sadikun.

 

Pavarësisht ftesës së Panuccit për të luajtur për Shqipërinë, lojtari i Kasimpasa Loret Sadiku ka refuzuar që të udhëtojë në Tiranë për t’u përballur me Skocinë, pasi që ai dëshiron të luajë për Kosovën.

Më parë, Sadiku ka qenë pjesë e grupmoshave të reja të Suedisë, ai ka luajtur me Shqipërinë para se Kosova të bëhet anëtare e UEFA’së.

Pasi që Kosova nuk ishte e pranuar ndërkombëtarisht ishte e pamundur  që Sadiku të luaj për Kosovën, kurse tani  FFK duhet të konsultohet ligjërisht në FIFA për Sadikun.

Në anën tjetër gazeta Panorama, ka shkruar pak më parë që Kaçe do të jetë zëvendësimi për Sadikun në Kombëtaren shqiptare. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Globi

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Vitet e fundit udhëtimet nga ajri janë preferuar gjithnjë e më shumë duke pësuar një rritje të konsiderueshme në mbarë botën. Më shumë se katër miliardë njerëz udhëtuan nga ajri...

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Globi

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Greqia mban vendin e katërt në BE në lidhje me tatimin më lartë të pronës, sipas një studimi të kryer nga Fondacioni për Hulumtime Ekonomike dhe Industriale, ose IOBE. Studimi gjithashtu...

Helidon Kastrati, histori suksesi në Britani dhe investimi i guximshëm që nuk mbështetet nga shteti shqiptar

Aktualitet

Helidon Kastrati, histori suksesi në Britani dhe investimi i guximshëm që nuk mbështetet nga shteti shqiptar

Nga Mina HYSA Shqiptarët në diasporë pavarësisht vështirësive të fillimit kanë mundur të ndërtojnë më së miri jetën atje ku ndodhen në vende të ndryshme dhe shumë prej tyre kanë qenë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!