Mourinho tek Real Madrid, portugezi ka një kërkesë

Premte, 09 November 2018 21:10

Është përfolur shumë për Conten dhe Pochetinon si dy kanditatura potenciale për të marrë drejtimin e gjigantëve të Real Madrid, por si duket presidenti Fiorentino Perez ka një tjetër objektiv.

Bëhet fjalë për trajnerin portugez Jose Mourinho i cili ende është i dashur nga tifozët në “Santiago Bernabeu”.

Perez mendon se nuk ka më të mirë se Mourinho dhe në rast shkarkimi të tij nga Manchester Unitet presidenti i Realit do të hidhet në sulm për ta sjellë 55-vjeçarin në “Bernabeu”.

Mediat spanjolle raportojnë se Jose Mourinho ka një kërkesë për Florentino. “Special One” dëshiron që të marrë drejtimin e Realit duke sjellë Xabi Alonson në rolin e ndihmës trajnerit.

Momentalisht Reali udhëhiqet nga Santiago Solari i cili ka filluar për mrekulli aventurën e tij tek Reali i Madridit, duke regjistruat tre fitore.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Aktualitet

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller. Ne fillim erdhen... -Ne filim erdhen per komunistetUne nuk fola se nuk...

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Sport

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak çaste pas përfundimit të ndeshjes një situatë e pazakontë është...

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Globi

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës. Plot 600 agjentë policie u angazhuan për këtë mision, kundër një klani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!