De Biazi: Ushqeheshin çuditshëm, autobuzi i ngjante diskotekës

Hënë, 12 November 2018 21:19

Ish-trajneri i Kombëtares, Xhani de Biazi ishte i ftuar në ceremoninë e 100-vjetorit të Federatës Italiane të Futbollit, krahas emrave të mëdhenj si Alegi, Mançini apo Ançini apo Ançeloti.

Mes të tjerave, De Biazi ka folur edhe për eksperiencën në Shqipëri, të cilën e quajti të çuditshme, por edhe mjaft të vlefshme.

“Atje [në Shqipëri] hanë në një mënyrë shumë të ekzagjeruar, kanë pjata të çuditshme, pasi edhe futbollin e përjetojnë në një mënyrë lozonjare. Autobusi pastaj, dukej si një diskotekë me muzikën të ngritur në maksimum. Magazinieri e vendos muzikën, ti afrohesh e ul zërin, ndërsa ai e ngre përsëri.”

Gjithsesi, ai e vlerëson eksperiencën në Shqipëri, si një nga më të mirat në karrierën e tij: “Unë nuk kam drejtuar ekipe me emra të mëdha, por ajo eksperiencë me Shqipërinë më ka mësuar se sa më i qartë të jetë organizimi i punës, aq më shumë shanse ka që të paraqitem mirë.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Artan Fuga: Të shkarkohen nëpunësit e ministrisë në Bordet Administrative

Aktualitet

Artan Fuga: Të shkarkohen nëpunësit e ministrisë në Bordet Administrative

Akademiku dhe profesori Artan Fuga, një nga zërat që ka mbështetur që në krye të herës protestën e studentëve ka kërkuar shkarkimin e anëtarëve të Bordeve Administrative në universitetet shqiptare...

Teknikë ushtarake për të fjetur në dy minuta

Aktualitet

Teknikë ushtarake për të fjetur në dy minuta

Ndërsa disa njerëz arrijnë ti zejë gjumi sapo vënë kokën në jastëk, të tjerët përpëliten sa në një krah në krahun tjetër, duke luftuar me pagjumësinë. Nëse ju shtriheni në shtrat...

Tronditet teknologjia në SHBA – Apple dhe Google “fshijnë” të gjithë rritjen e 2018-ës

Teknologji

Tronditet teknologjia në SHBA – Apple dhe Google “fshijnë” të gjithë rritjen e 2018-ës

Dy kompanitë më të mëdha të teknologjisë kanë fshirë të gjithë vlerën e shtuar për këtë vit në mbylljen e tregtisë së fundit për këtë javë në Shtetet e Bashkuara...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!