Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

E Enjte, 15 November 2018 22:49

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve.

Djemtë e Daliç kanë arritur të triumfojnë vetëm në sekondat e fundit, dukemposhtur “La Roja” me rezultatin 3-2. Fillimisht, ishte Kramariç që i dha avantazhin ballkanasve (54’), por vetëm dy minuta më vonë Sebajos barazoi gjithçka.

Jedvaj kaloi sërish në avantazh Kroacinë në minutën e 69’, por Spanja nuk u dorëzua dhe barazoi falë kapitenit Serxhio Ramos. Gjithsesi, Kroacia do të shënonte sërish me anë të mbrojtësit të Leverkuzenit, Jedvaj, duke marrë tri pikë të arta.

Në takimet e tjera, Belgjika ka mposhtur me lehtësi Islandën, falë dy golave të Miçi Batshuait. Austri dhe Bosnja e Hercegovinës janë ndarë në barazim 0-0, duke marrë pikën që iu siguroi kualifikimin.

Pavarësisht humbjes kundër Greqisë 1-0, Finlanda ruan vendin e parë dhe kualifikohet falë ndeshjeve direkte, pasi i ka mposhtur grekët 2-0 në ndeshjen e parë.

Edhe Gjeorgjia është kualifikuar në “PlayOff”, pasi mori pikën që deshi në fushën e Andorrës në atë barazim 1-1. Bjellorusia ka marrë tri pikë të arta në fushën e Luksemburgut dhe mori vendin e parë në grupin 2 në Ligën, ndërsa fitorja e Moldavisë 0-1 në fushën e san Marinos i mban ende në lojë për kualifikim.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Eurostat: Veriu shqiptar më i varfëri në Europë

Aktualitet

Eurostat: Veriu shqiptar më i varfëri në Europë

Të ardhurat e banorëve të Veriut të Shqipërisë janë vetëm sa 24% e mesatares së shteteve të Bashkimit Europian (BE), duke e renditur atë në rajonin më të varfër të...

Policia e Elbasanit publikon listën më te rrezikshmit, ja kush janë më të kërkuarit(FOTO)

Aktualitet

Policia e Elbasanit publikon listën më te rrezikshmit, ja kush janë më të kërkuarit(FOTO)

Policia e Elbasanit në një postim në Facebook, ka publikuar listën e peronave më të kërkuar të këtij qarku. Këtë herë forcat e rendit kanë zgjedhur që mos të bëjnë shënim...

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

Globi

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

jë pallat në Bolonja është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotëm dhe për pasojë dy persona kanë humbur jetën si dhe dy të tjerë  janë në gjendje të rëndë. Siç...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!