Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Premte, 16 November 2018 22:51

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila e mundi me rezultatin 1-2. Golin e vetëm për Uellsin e shënoi i zakonshmi Bejl, por nuk ishte i mjaftueshëm për skuadrën e tij.

Maqedonia ka marrë një fitore me shumë vlera në fushën e Lihtenshtejnit. Golin e parë për ballkanasit e shënoi sulmuesi me origjinë shqiptare, Enis Bardhi, ndërsa Nestorovski siguroi tri pikët për maqedonasit, që ngjiten në krye të grupit 4 në Ligën D.

Sllovakia ka shpartalluar 4-1 skuadrën e Ukrainës, por këta të fundit e kanë siguruar me kohë kualifikimin dhe luajtën si një miqësore. Edhe Armenia mori një fitore të thellë, pasi shkatërruar 6-2 skuadrën e Gjibraltarit, në fushën e këtyre të fundit./Veronik Istrefaj – vipsport.al/

Rezultatet e plota të Ligës së Kombeve:

Uells – Danimarkë  1-2

(Bejl 90′ / Jorgensen 42′, Brethuejt 88′)

Sllovaki – Ukrainë 4-1

(Rusnak 6′, Kucka 27′, Zrelak 52′, Mak 61′ / Konopianka 47′)

Qipro – Bullgari  1-1

(Zakariu 24′ / Dimitrov 89′)

Slloveni – Norvegji 1-1

(Verbic 9′ / Johnsen 85′)

Luksemburg – Maqedoni 0-2

(Bardhi 53′, Nestorovski 90+1′)

Gjibraltar – Armeni 2-6

(De. B 10′, Preslej 78’/ Movisjan 27′ 48′ 52′ 54′, Kartashan 66′, Karapetian 90+4′)

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Policia e Elbasanit publikon listën më te rrezikshmit, ja kush janë më të kërkuarit(FOTO)

Aktualitet

Policia e Elbasanit publikon listën më te rrezikshmit, ja kush janë më të kërkuarit(FOTO)

Policia e Elbasanit në një postim në Facebook, ka publikuar listën e peronave më të kërkuar të këtij qarku. Këtë herë forcat e rendit kanë zgjedhur që mos të bëjnë shënim...

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

Globi

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

jë pallat në Bolonja është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotëm dhe për pasojë dy persona kanë humbur jetën si dhe dy të tjerë  janë në gjendje të rëndë. Siç...

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Aktualitet

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Ky vit akademik është bërë më i shtrenjtë për të gjitha nivelet e studimit. Librat dhe mjetet shkollore kanë kushtuar më shumë që nga shtatori 2018 gjithashtu edhe shërbimet arsimore...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!