Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Diel, 18 November 2018 10:22

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4 ndaj Skocisë. Kjo humbje, ka bërë bujë të madhe në mediat e ndryshme, duke qenë se Skocia vinte në këtë takim, me plot 9 mungesa nga të cilat, 6 titullarë në takimin e parë.

Mediat angleze dhe ato skoceze, e kanë konsideruar si një sukses të bujshëm fitoren e Skocisë dhe një hap të sigurt drejt promovimit për në Ligën B, aty ku ndodhen disa nga ekipet më të mira.

Megjithatë, skocezët vazhdojnë të qëndrojnë me këmbë në tokë, duke qenë se provën e fundit e kanë në datën 20, në takimin e dytë ndaj Izraelit, aty ku do të synohet kualifikimi për në “Play Off” dhe kalimi në Ligën B.

Modifikuar më Diel, 18 November 2018 12:31

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Policia e Elbasanit publikon listën më te rrezikshmit, ja kush janë më të kërkuarit(FOTO)

Aktualitet

Policia e Elbasanit publikon listën më te rrezikshmit, ja kush janë më të kërkuarit(FOTO)

Policia e Elbasanit në një postim në Facebook, ka publikuar listën e peronave më të kërkuar të këtij qarku. Këtë herë forcat e rendit kanë zgjedhur që mos të bëjnë shënim...

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

Globi

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

jë pallat në Bolonja është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotëm dhe për pasojë dy persona kanë humbur jetën si dhe dy të tjerë  janë në gjendje të rëndë. Siç...

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Aktualitet

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Ky vit akademik është bërë më i shtrenjtë për të gjitha nivelet e studimit. Librat dhe mjetet shkollore kanë kushtuar më shumë që nga shtatori 2018 gjithashtu edhe shërbimet arsimore...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!