Anglia përmbys Kroacinë, kualifikohet në “final four”

Diel, 18 November 2018 19:20

Anglia ka arritur të marrë pikët e plota ndaj nënkampionit të botës, Kroacisë në kuadër të Ligës së Kombeve, duke siguruar plasmanin në “final four”.

Kroacia doli së pari në epërsi në minutën e 57 përmes sulmuesit Andrej Kramariq, transmeton Koha.net.

Por, anglezët u kundërpërgjigjën për mrekulli duke shënuar dy në vazhdim të ndeshjes.

Lingard barazoi shifrat në minutën e 78 pas asistimit të Harry Kanet, i cili në minutën e 85 shënoi për t’i dhënë pikët e plota Anglisë.

Kjo humbje e dërgon Kroacinë në Ligën B.

Me këtë fitore Anglia merr kreun e Grupit 4 të Ligës A me 7 pikë, duke lënë prapa Spanjën që ka 6 pikë, e Kroacinë me 4 pikë.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kush është shqiptari që u vra mbrëmë në Greqi

Aktualitet

Kush është shqiptari që u vra mbrëmë në Greqi

Një shqiptar ka mbetur i vrarë mbrëmjen e kësaj të mërkure në Greqinë fqinje. Ai u ekzekutua me një plumb në kokë, rreth orës 22:40, gjatë kohës që ndodhej i ulur në një...

Sytë tregojnë sa të stresuar jeni

Lifestyle

Sytë tregojnë sa të stresuar jeni

Shikimi në sytë e një personi mund të tregojë se sa i stresuar është. Ky është raporti i një studimi të realizuar së fundmi. Shkencëtarët kanë zbuluar se madhësia e bebëzave ndryshon...

Trenat përplasen kokë më kokë

Globi

Trenat përplasen kokë më kokë

Të paktën 7 persona humbën dhe mbi 40 të tjerë mbetën të lënduar si pasojë e përplasjes së dy trenave në Turqi. Aksidenti i rëndë ndodhi në një stacion hekurudhor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!