Panuçi nuk dorëzohet: Solla ide të reja

Hënë, 19 November 2018 14:41

Kristian Panuçi duket se nuk dorëzohet as pas humbjes turpëruese 0-4 ndaj Skocisë. Në konferencën e zakonshme para ndeshjes ndaj Uellsit, ai  shpreh se do të mbetet trajner i Shqipërisë pasi ka një kontratë, dhe deri në momentin që i thonë të largohet, ai nuk jep dorëheqjen.

 “Qëndrim në Kombëtare? Pyetjen duhet t’ia bësh Dukës jo mua, unë do të jem trajneri deri sa të më thonë që nuk jam, punoj me seriozitet e qetësi, duke u munduar që të mbaj ekuilibrin.

Ka disa të vërteta që nuk ka interes të thuhen, duhet të zgjidh problemet e ekipit dhe kjo është e gjitha.

Siç thashë pas ndeshjes me Skocinë, jam unë përgjegjësi absolut i këtij momenti, kush thotë që një vit më parë skuadra nuk bënte mirë. E gjeta ekipin të katërtin, e çova të tretin në grup. Pastaj viti 2018 është negativ. Askujt nuk i intereson dhe nuk i ka interesuar që të thuhet se një vit, një vit e gjysmë i mungojnë të paktën 6-7 lojtarë këtij ekipi, nuk i intereson askujt, duke menduar se jemi Gjermania, Brazili.

Gjermania është e fundit, i shkreti Lëv. Duke marrë në konsideratë që lojtarët që thërras, nuk luajnë as me klubin, kjo nuk i ka interesuar askujt. Se në 2016 Shqipëria shkoi në europian dhe duhet të shkojë çdo vit, jam i bindur se kur mund të jenë të gjithë lojtarët, i gjithë grupi, ky ekip mund të shkojë në europian, e meqë unë jam përgjegjësi i këtij momenti të vështirë. U mundova të sjell një ide në këtë vit për futbollin, sidomos për Ligën e Kombeve se ishin skuadra të nivelit tonë. E meqë mendjemëdhenjtë nuk ndryshojnë ide, nuk kam asnjë problem të them se duhet të ndryshojmë, të ndryshojmë plotësisht. Sepse nuk kam kohë të punoj me skuadrën, nuk kam kohë t’i jap kondicionin fizik ekipit. Nuk kam kohë të sjell të tillë dhe duhet të bëjmë diçka ndryshe se historia thotë një të vërtetë tjetër. E meqë nuk jam budalla, duhet të ndryshoj se po vazhduam kështu, unë vë në vështirësi lojtarët”, u shpreh Panuçi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

Globi

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

jë pallat në Bolonja është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotëm dhe për pasojë dy persona kanë humbur jetën si dhe dy të tjerë  janë në gjendje të rëndë. Siç...

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Aktualitet

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Ky vit akademik është bërë më i shtrenjtë për të gjitha nivelet e studimit. Librat dhe mjetet shkollore kanë kushtuar më shumë që nga shtatori 2018 gjithashtu edhe shërbimet arsimore...

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Globi

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Rrëzimi i një peme ka rezultuar fatale për një çift në Selanik. Burrë dhe grua po punonin në kopshtin e oborrit të shtëpisë, kur një palmë aty u rrëzua duke...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!