NJË TJETËR INFARKT NË BOTËN E FUTBOLLIT/ ISH-MESFUSHORI I ÇELSIT NË LUFTË PËR JETËN

Diel, 01 Prill 2018 11:39

Një goditje tjetër nga infarkti në botën e futbollit. Këtë herë bëhet fjalë për një ish lojtar të përfaqësueses angleze. Është pikërisht Rei Wilkins i cili pësoi një infarkt dhe tashmë po lufton për jetën.

Ish-mesfushori kombëtares që ka zhvilluar 84 ndeshje dhe madje në disa prej tyre kapiten, nuk ndodhet në një gjendje të mirë. Këtë e raportoi për “Daily Mirror” bashkëshortja e tij. Wilkins ka zhvilluar një karrierë në nivele shumë të larta. Ai ka qenë pjesë e disa prej klubeve më të mira sic janë Çelsi dhe Mançester Junajtid përpara se të transferohej te Milani, ku u bë edhe më i famshëm.

Ai qëndroj aty për 3 sezone dhe zhvilloj gjithsej 105 ndeshje, duke realizuar edhe 3 gola. Wilkins provoj të luante edhe me PSG, QPR, Kristal Palas dhe Leiton Oriente. Pasi i dha fund të qënurit protagonist në fushën e blertë ai mbajti rolin e asistentit të Vialit dhe më pas të Ançelotit te Çelsi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...