BOKS,FITORE ME VOTË UNANIME,PARKER MUNDET NGA BRITANIKU JOSHUA

Diel, 01 Prill 2018 18:17

Të gjithë shpresonin se Anthony Joshua dhe Joseph Parker do të ngrinin përballjen në lartësinë e një titulli botëror.

Pavarësisht pritshmërive kjo ishte tipike një ndeshje taktike, e në pjesën më të madhe të saj e mërzitshme, duke zhgënjyer pritshmëritë e 78 mijë tifozëve në “Principality Stadium” të Kardifit, e me shumë gjasa edhe miliona spektatorët anembanë globit.

Joshua fitoi me një vendim unanim të gjyqtarëve, megjithatë kjo sfidë nuk pati shkëlqimin e menduar dhe nuk justifikoi çmimin e lartë të biletave.

Britaniku ishte shumicën e kohës në pozicion sulmues ndaj rivalit të tij nga Zelanda e Re i cili iu shmang me stil sulmeve të vazhdueshme, duke evituar “knock out”-in, që kampioni i trefishtë kishte marrë gjithmonë në 20 ndeshjet e kaluara.

Parker kishte vënë në diskutim brezin e tij “WBO”, por ndeshja e 25 në sunduesit e boksit konfirmoi limitet e tij, një luftëtar i qëndrueshëm, por me mungesë goditjesh spektakolare.

Në fund të sfidës së Kardifit, 3 arbitrat u dhanë 8 deri në 10 pikë secilit, ku fitues u shpall gjiganti britanik. Joshua me të majtën e tij fatale ja doli të shtonte në “palmaresin” e artë të tij edhe brezin e katërt.

               

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 18:24

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dëmtimi i rrugës antike nga punimet e HEC-it, u fshi me një të rënë lapsi

Aktualitet

Dëmtimi i rrugës antike nga punimet e HEC-it, u fshi me një të rënë lapsi

Marrë nga exit.al Një pjesë e rrugës antike Egnatia është dëmtuar nga punimet për ndërtimin e digës së hidrocentralit “Slabinja 2D”, në Pogradec të kryera nga kompania “Hidropower Elektrik”. Ky fakt...

Të dënuarit e Burrelit kërcënojnë me grevë urie

Aktualitet

Të dënuarit e Burrelit kërcënojnë me grevë urie

Të dënuarit në Burgun e Burrelit kanë shprehur shqetësimin për kushtet e këqija me të cilat përballen çdo ditë teksa vuajnë dënimin. Ata kanë kërcënuar se në rast se nuk përmirësohet...

Bashkëshorti i Megan Fox nuk shikon djalin prej 4 vitesh

Show-biz

Bashkëshorti i Megan Fox nuk shikon djalin prej 4 vitesh

Ish-e fejuara e Brian Austin Green, Vanessa Marcil e ka akuzuar atë për përfshirjen e saj në një betejë të kujdestarisë ndaj djalit të tyre 16 vjeçar për 12 vitet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!