Dorëzohet Antonio Conte: Sezonin tjetër mund të mos jem tek Chelsea

Hënë, 02 Prill 2018 09:39

Humbja në derbin e Londrës pritet t'i kushtoj shtrejtë trajnerit të Chelsea, Antonio Conte, që menjëherë pas takimit me Tottenham ka deklaruar se nuk e di nëse sezonin e ardhshëm do të jetë në pankinën e "bluve". 

"Nuk dua të krijoj probleme, por nëse jemi në këtë pozitë, ne jemi aty se e meritojmë. Ju duhet të pyesni klubin, jo mua për të ardhmen time. E përsëris: detyra ime është të punoj dhe e di që punoj 24 orë në ditë për Chelsea. Angazhimi i lojtarëve është i lartë, pavarësisht se nuk jemi në pozita komode. Duhet të jemi pak të shqetësuar për këtë.

"Në ditët e ardhshme shpresoj që të ulen në një tavolinë me drejtuesit dhe të shohim se çfarë do të ndodh. Pas dy vitesh së bashku, klubi ka lëvizur në gjithçka: jo vetëm në futboll, por edhe në aspektin e objektivave. Sezonin e ardhshëm do të kemi një stadium të ri dhe kjo mund të jetë fantastike. Do t'i ndaj idetë e mia me klubin dhe do të shoh se si mund të përmirësohet. "-deklaroj Conte. 

Momentalisht Chelsea ndodhet në vendin e 5-të, tetë pikë pas Tottenham-it që është në zonën Champions League.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...

I thyejnë brinjët dhe këmbët, ja pse kunati dhe djemtë masakruan 55-vjeçaren

Aktualitet

I thyejnë brinjët dhe këmbët, ja pse kunati dhe djemtë masakruan 55-vjeçaren

Gruaja 55-vjecare qe u masakrua për motive pronësie nga kunati dhe dy djemtë e tij, ndodhet ne gjendje kritike. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në fshatin Armathë të Qendrës...

Basha: Me mua Fushaj garonte në tendera, ndërsa tani ndryshohet ligji në favor të tij

Politikë

Basha: Me mua Fushaj garonte në tendera, ndërsa tani ndryshohet ligji në favor të tij

Një pjesë e mirë e atyre që kreu i PD-së, Lulzim Basha i etiketoi si oligarkë, që po “zhvatin” paratë e shqiptarëve me ndihmën e qeverisë, kanë bashkëpunuar edhe me...