Pacult: Situatë e keqe, nuk duhet të pësonim

E mërkurë, 18 Prill 2018 18:55

Peter Pacult përjetoi zhgënjimin e tij të parë të madh në drejtim të Kukësit, duke u eliminuar nga Kupa e Shqipërisë. Në lidhjen me emisonin “Gol pas Goli” trajneri austriak e pranoi se pjesa e dytë e skuadrës së tij nuk ishte në nivelin e duhur.

U duk sikur ia dhuruat vetë kualifikimin Laçit?

Është situatë aspak pozitive, sepse dëshironim me çdo kusht finalen. U mërzita shumë sidomos me fytyrat që pashë pas ndeshjes. Djemtë kishin punuar shumë për të shkuar në finale. E dinim që rezultati 0-0 ishte i hapur. Kaluan në epërsi me meritë, ndërsa në pjesën e dytë nuk ishim mirë dhe morëm golin e barazimit.

Që kur jeni trajneri i Kukësit duket sikur skuadra është e varur nga Guri ose fati, Por fati sot s’ishte me ju…

Jam kundër kësaj pyetjeje, sepse kemi zhvilluar ndeshje të mira dhe nuk ka vendosur fati në rezultatet tona.

Ndoshta fitorja bindëse me Partizanin solli euforinë?

Jo, nuk ka të bëjë me ndeshjen e fundit me Partizanin, që e fituam me meritë dhe jo me fat. Në pjesën e dytë nuk luajtëm mirë dhe nuk duhet të pësonim gol./supersport.al

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!