A do e marrë Ish-futbollisti Juve drejtimin e Arsenalit?

E Enjte, 19 Prill 2018 14:09

Në radhët e topçinjve ai fitoi 3 tituj kampionë të Premier League dhe fitoi gjithashtu 3 Kupa të Anglisë dhe për tifozët e Arsenal ai është një ikonë.

Patrick Vieira është emri i radhës që po lakohet shumë për të marrë drejtimin e Arsenalit për sezonin tjetër. Vieira që aktualisht drejton New York City në kampionat amerikan të futbollit ka fituar terren kohët e fundit dhe po shihet si një prej alternativa më të mira.

Patrick Vieira pas largimit nga Inter në vitin 2010 u bë pjesë Manchester City, ku më pas u bë pjesë e manxhimit dhe tani në rolin e trajnerit. Edhe skuadra e New York është pjesë e grupit City Football Gruop.

Pas 22 vjetësh Wenger nuk po arrin të administrojë me Arsenalin dhe pavarësisht investimeve skuadra është larg objektivave. Ndërsa në kampionat është në vendin e gjashtë e vetmja rrugë për të shkuar në Chanpions League është Europa League, ku në gjysmëfinale do ndeshet me Atletico Madrid.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!