Vepron si Messi dhe Ronaldo, futbollisti i Superligës ndëshkohet me të kuqe

E Enjte, 19 Prill 2018 16:38

Në fundin e ndeshjes gjysmëfinale të Kupës mes Kukësit dhe Laçit, të gjithë mbetën të habitur nga vendimi që u mor kur futbollisti Ndriçim Shtubina hoqi bluzën për të festuar kualifikimin.

Shkodrani veproi në të njëjtën mënyrë si festimet tashmë të bërë virale nga Messi dhe Ronaldo, por fatin nuk e pati të njëjtë si ata. Ai nuk mori të verdhë, pasi për shkak se arbitri e quajti provokim u ndëshkua me të kuqe.

Tifozët e Kukësit i irrituan nga ky veprim dhe për këtë arsye nuk i kursyen shishet e ujit dhe të sharat në drejtim të lojtarit që deri në muajin dhjetor ishte pjesë e tyre.

Për këtë rast Shtubina është shprehur: “Doja t’u tregoja dy djemve të mi se çfarë bën babai i tyre. Nuk ishin në tribunë, por e dija se po më ndiqnin nga televizori. Unë për ta luaj futboll dhe e ngrita bluzën për ta. E bëjnë futbollistët më të mëdhenj këtë gjë, por unë çuditërisht u ndëshkova me karton të kuq”.

shtubina

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!