LARGIMI I HIGUAIN NGA MADRITI, BABAI I TIJ NA TREGON ARSYEN

Tuesday, 03 Prill 2018 13:20

Babai i sulmuesit argjentinas të Juventusit, Jorge Higuain ka folur në lidhje me ndeshjen e së martës, mes Juventusit dhe Real Madridit, në Torino, e rëndësishme për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. “Është e qartë se lojtarët e nivelit të lartë janë të nevojshëm më shumë dhe Gonzalo është në këtë linjë.

Dy muaj më parë ishin shumë kritikë ndaj Cristiano Ronaldos, Benzema është kritikuar vazhdimisht. Për 10 vite, në të cilat Messi dhe Ronaldo po dominojnë, “9” e skuadrave të mëdha në Europë janë Lewandowski, Higuain, Luis Suarez, Cavani dhe Benzema. Ata janë kritikuar vazhdimisht, por duhet të jetojnë me këtë realitet” shprehet babai i Gonzales.

Në lidhje me largimin e “Pipita” nga Real Madridi në vitin 2013, babai i sulmuesit argjentinas shton: “Ato janë gjëra të presidentëve të ditës. Me siguri nuk jemi ndarë në mënyrë shumë miqësore. Unë mendoj se Karim, Cristiano dhe Gonzalo kishin bërë shumë të tre së bashku dhe ishin në ballë të sukseseve të Real Madridit”.

Higuain.Juve.Olympiacos.201718.gol.356x237

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 14:14

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen formacionet anti-Uells, Panucci nuk ndryshon

Sport

Publikohen formacionet anti-Uells, Panucci nuk ndryshon

Shqipëria pret në "Elbasan Arena" Uellsin në një miqësore luksi. Kuqezinjtë do të tentojnë të bëjnë kthesën, pas asaj humbje turpëruese 4-0 ndaj Skocisë dhe përballë Bale me shokë kërkojnë vetëm...

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Sport

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Qëndrimi ose jo i Christian Panuccit është kthyer në një çështje në kombëtaren shqiptare. Rezultatet negative dhe loja e dobët kanë bërë që drejt italianit të vërshojnë kritika të shumta. Megjithatë...

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Aktualitet

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për kalimin e procesit të vettingut për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Arben Dollapaj. Sipas Komisionerit Publik, hetimi nga Komisioni i Pavarur i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!