ELIMINIMI I BRAZILIT NË 2016-ËN, RONALDINJO FAJËSON CARLOS-IN

Tuesday, 03 Prill 2018 13:43

Ish-ylli Brazilit dhe Barcelona-s, Ronaldinjo akoma nuk e di se çfarë po bënte Roberto Carlos në aksionin që çoi te goli i Thierry Henry, që solli eleminimin e “Seleçao”-n nga Kupa e Botës e 2006-ës.

Roberto Carlos u justifikua se ishte në pozicionin e duhur dhe se taktika la në baltë ekipin, duke ja hequr përgjegjësinë vetes.

Pavarësisht kësaj Ronaldinjo ka drejtuar gishtin pikërisht nga ai. “Akoma e pyes veten se çfarë po bënte Roberto Carlos në atë moment”, ka thënë Dinjo për “ESPNJ”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

KLSH me botime të reja në Panairin e Librit

Aktualitet

KLSH me botime të reja në Panairin e Librit

KLSH vjen në Panairin e Librit me 18 tituj të shtuar. Kolana e këtij institucioni përbëhet nga 95 botime, ndërsa deri në fund të vitit, kryetari Bujar Leskaj thotë se...

Varkat me kufoma vazhdojnë të shfaqen në brigjet japoneze

Kuriozitete

Varkat me kufoma vazhdojnë të shfaqen në brigjet japoneze

Rreth 100 varka druri, me pamje të rrënuar, janë shfaqur në brigjet e Japonisë gjatë këtij viti. Ndonjëherë janë bosh, ndonjëherë kanë kufoma ose skelete, ndaj dhe janë quajtur “varka...

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Bota Shqiptare

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e pasdites së sotme në Mramor të Prishtinës, ku janë konfirmuar 3 persona të vdekur dhe 3 të tjerë të plagosur. Mediat në Kosovë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!