ME SHAMI POR DREJTON EKIPIN E MESHKUJVE/ NJIHUNI ME TRAJNEREN MË TË VECANTË

Tuesday, 03 Prill 2018 13:54

Ëndrra e fëmijërisë dhe dashuria e madhe e sportit ka bërë që ajo ti përvishet punës dhe të siguroj një vend të rëndësishëm në ekipin e të rinjve të Al Hilal në Sudan.

Në Sudan nuk ekzistojnë ekipet e femrave por Salma Al-Majidi, njihet nga FIFA si gruaja e parë që udhëheq një skuadër futbolli në botën arabe. Salma Al-Majidi, ka stërvitur disa klube sudaneze, ndërsa më i njohuri ishte Al Nasr Omdurman në divizionin e tetë.

“Në fillim, shumë lojtarë nuk bashkëpunonin me mua pasi që jam femër”, ka thënë Salma. Sudanezja është shprehur se në të ardhmen ëndërron që ta drejtojë ekipin kombëtar të femrave të Sudanit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk hap dyert për nxënësit, Bashkia Elbasan e jep me qira shkollën e Bradasheshit

Aktualitet

Nuk hap dyert për nxënësit, Bashkia Elbasan e jep me qira shkollën e Bradasheshit

Shkolla e mesme “Katundi i Ri” në Bradashesh të Elbasanit është ndërtuar në vitin 2013 me një investim të qeverisë shqiptare që kap vlerën 1.6 milionë lekë. Nga ajo kohë...

Aksident në Llogara, autobusi me 50 turistë çekë del nga rruga

Aktualitet

Aksident në Llogara, autobusi me 50 turistë çekë del nga rruga

Një autobus me turistë çekë është aksidentuar në zonën e Llogarasë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e kësaj të marte, ku autobusi me 50 turistë u doli nga rruga dhe u përplas...

Vasili: Amendimi i ligjit të teatrit, nxjerr jashtë ligjit Rilindjen

Politikë

Vasili: Amendimi i ligjit të teatrit, nxjerr jashtë ligjit Rilindjen

Kreu i Grupit Parlamentar të  LSI-së Petrit Vasili është shprehur së fundmi se amendimi i ligjit të teatrit, nxjerr jashtë ligjit Rilindjen. “Rilindja me votimin idiot per amendimin e ligjit ne...