JA CFARË KA NDODHUR ME ATA QË KANË NGACMUAR TË MADHIN JORDAN...

Tuesday, 03 Prill 2018 14:14

Michael Jordan njihet nga të gjithë si idhulli i basketbollit. Ai ka fituar 6 tituj me Chicago Bulls kampiont në NBA dhe ka vendosur rekorde që rezistojnë edhe sot e kësaj dite.

Ishte botërisht e njohur në botën e basketbollit që yllin e këtij sporti e bezdisnin shumë ndeshjet miqësore. Në një prej ndeshjeve miqësore, ish-basketbollisti i Indiana Pacers, Reggie Miller, i konsideruar si një nga gjuajtësit më të mirë të historisë, guxoi të ngacmonte Jordanin.

Miller tregon vetë se çfarë ndodhi: “Isha në vitin tim të parë dhe po luanim kundër Bullsave një miqësore. Jordan ishte në vitin e tij të katërt në NBA dhe nuk i kishte qejf miqësoret, motivohej vetëm në ndeshjet zyrtare. Një shoku i ekipit më thotë që Jordani, njeriu për të cilin flasin të gjithë, nuk po luante fare mirë në pjesën e parë. Më tha që po e shkatërroja dhe më këshilloi që ta ngacmoja. Unë shkova dhe i thashë: “Michael, kush kujton se je? Ka ardhur një i ri në lagje tashmë”. Ai më pa dhe tundi kokën”.

në mbarimin e pjesës së parë Miller kishte shënuar 10 pikë, ndërsa Jordan vetëm 4. Kur përfundoi e gjithë ndeshja, Jordan kishte shënuar 44 pikë dhe Miller vetëm 12.

Miller po ashtu tregon se çfarë i tha Jordan më pas: “Kujdes! Kurrë mos i flit keq Jezusit të zi”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbaji larg armiqtë e mirëqenies tënde. Ja cilët janë

Lifestyle

Mbaji larg armiqtë e mirëqenies tënde. Ja cilët janë

Më të rrezikshmit janë shtigjet e panatyrshëm që ndjek në jetën tënde, detyrimet që i merr përsipër për të mos zhgënjyer, gjested që i mban përbrenda nga frika se mos...

VIDE/ Policia i thotë “NDAL”, kamikazja hedh veten në erë

Globi

VIDE/ Policia i thotë “NDAL”, kamikazja hedh veten në erë

Një kamikaze në Çeçeni injoroi paralajmërimet e policisë në një pikë kontrolli dhe hodhi veten në erë. Karina Spirindonova shihet në video e veshur me të zeza, duke ecur e vetme...

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Bota Shqiptare

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot mori pjesë në takimin e mëngjesit, së bashku me liderë tjerë, të ftuar nga kancelari austriak, Sebastian Kurz, në kuadër të Forumit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!