PRESIDENTI I OLYMPIACOS SANKSION PËR LOJTARËT/ DO TË LUAJË ME TË RINJTË

Tuesday, 03 Prill 2018 14:57

Evangelos Marinakis, presidenti problematik i Olympiacos, plas pas rezultatit të fundit të dobët të ekipit të tij.

AFP zbuloi se ai ka vendosur të dërgojë me pushime lojtarët e ekipit të parë dhe ta përfundojë sezonin me lojtarët e filialit të të rinjve. AFP, madje, ka zbuluar edhe bisedën e Marinakis me lojtarët: “Ju mendoni vetëm për shtëpitë e bukura, ku jetoni, dhe makinat luksoze. Nuk ju intereson ekipi dhe historia e Olympiacos, nuk i meritoni tifozët tanë. Unë paguaj miliona që ju të keni gjithçka dhe në fund keni qenë fajtorët” u ka thënë ai.

Presidenti, po ashtu vendosi të dënojë lojtarët e tij me një gjobë prej 400 mijë euro. “Do ta ndërtoj Olympiacos që nga fillimi, tifozët dhe unë kemi pritur mjaft”, – tha Marinakis. Olympiacos është në vend të tretë në ligën greke, me gjashtë pikë para liderit, AEK. Ekipi “Rojiblanco” ka fituar nëntë nga dhjetë ndeshjet e fundit.

Olympiacos Turin

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Bota Shqiptare

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e pasdites së sotme në Mramor të Prishtinës, ku janë konfirmuar 3 persona të vdekur dhe 3 të tjerë të plagosur. Mediat në Kosovë...

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Aktualitet

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Duke filluar nga muaji nëntor qendrat spitalore universitare do të kenë shefa të rinj shërbimi, të cilët do të zgjidhen në bazë të kritereve të reja, të ndryshuara me VKM...

Aksidentoi këmbësoren në Paskuqan, prangoset shoferi i Policisë

Aktualitet

Aksidentoi këmbësoren në Paskuqan, prangoset shoferi i Policisë

Një shofer Policie është prangosur nga ana Sherbimit te Brendshem ne Ministrine e Brendshme.Polici me inicialet D. L. 31 vjeç, banues në Tiranë, u prangos pasi në rrugën “Unaza e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!