Briken Calja: Keqardhje që nuk më priti askush nga qeveria

Tuesday, 03 Prill 2018 14:38

Briken Calja e nderoi Shqipërinë me tre medaljet e arta që mori në Kampionatin Evropian. Kampioni i trefishtë e Europës në peshëngritje në një intervistë është shprehur i zhgënjyer se askush nuk ka shkuar atje ta presë nga institucionet shqiptare. “Këtu nuk është askush për të më pritur. Asnjë zyrtar, asnjë përfaqësues institucioni, kjo sepse të gjithë i tremben dopingut. Unë kam zhvilluar 2 teste, kështu që të rrinë të qetë të gjithë” u shpreh Calja.

Duke komentuar suksesin Calja është shprehur se gjithçka ka ardhur falë punës. “Ishte moment mbresëlënës kur dëgjova himnin kombëtar . Gabimet që janë bërë në të kaluarën kur u dënova për doping nuk kanë ardhur për shkakun tim. Ishte një medikament që përdora dhe nuk e dija që ishte e ndaluar. Kjo erdhi sepse nuk kisha as fizioterapist e as mjek. Gjithsesi të shohim përpara”, tha ndër të tjera kampioni i Evropës.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gati rikthimi i “bishës”, Zlatan Ibrahimovic drejt Europës

Sport

Gati rikthimi i “bishës”, Zlatan Ibrahimovic drejt Europës

Ish-lojtari i Kombëtares së Suedisë, Zlatan Ibrahimovic, duket se do të përfundojë shpejt aventurën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Suedezi luan me skuadrën e Los Angeles Galaxy, ku në muajin...

Çmenduri, çmimet e frutave e perimeve në Shqipëri shkojnë në stratosferë

Aktualitet

Çmenduri, çmimet e frutave e perimeve në Shqipëri shkojnë në stratosferë

Me të njëjtën sasi parash, këtë vit del me më pak “trasta” në duar nga dyqanet e fruta-perimeve. Çdokush mund ta ketë vënë re se shpenzimet për të konsumuar perimet e...

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Aktualitet

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Për shkak të remontit të OST në linjat 110kV Rrashbull-Sallmone, Rrashbull – Spitallë, në datat 24-25 shtator do të ketë kufizime energjie në disa zona në Durrës e Shijak, njoftoi...