Gatusso i acaruar nga Bonucci: Kjo nuk ndodhte kur unë luaja futboll, ai të bëjë lojtarin

Tuesday, 03 Prill 2018 17:08

Genaro Gatusso, trajneri i Milanit, ka kritikuar kapitenin Leonardo Bonucci para derbit me Inter. Numri i pankinës së ‘djallit’ është shprehur se nuk i kanë pëlqyer deklaratat e mbrojtësit që pas sfidës së humbur kundër Juventusit tha se ‘Milanit i mungojnë lojtarët deçiziv’.

“Bonuçi në këtë moment duhet të bëjë lojtarin, nuk ka pse të merret me atë që ikën dhe atë që vjen në ekip. Bonuçi duhet të bëjë kapitenin, deklaratat e tij nuk më kanë pëlqyer. Kur luaja unë futboll, klubi vendoste për lojtarët që blinte, trajneri bënte detyrën e tij.

Tani duhet të përmirësohemi dhe të kemi përqendrimin e duhur. Nuk duhet të dorëzohemi dhe nuk dua të dëgjoj të flitet për 23-vjeçarë apo 24-vjeçarë. E dinë çfarë futbolli më pëlqen. Nuk duhet të ofendohet askush, kam folur me Çalhanoglu dhe gjithçka është ok. Gjatë ndeshjes duhet vrapuar dhe jo folur”, – u shpreh Gatuzo gjatë konferencës për shtyp.

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 22:39

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

12 javë kaluan, zbulohet formacioni më i mirë i Serisë A

Sport

12 javë kaluan, zbulohet formacioni më i mirë i Serisë A

Kampionati italian është ndërprerë për t’i lënë vend ndeshjeve të kombëtareve dhe kjo ndalesë shfrytëzohet edhe për të bërë bilancet e para. Sot është publikuar formacioni më i mirë i Serisë...

Studimi: Nëse postoni foto me këtë ngjyrë, merrni më shumë like

Lifestyle

Studimi: Nëse postoni foto me këtë ngjyrë, merrni më shumë like

Kur Followersat tuaj  janë duke kaluar nëpër postimet tuaja në Instagram, keni vetëm një sekondë, nëse jeni me fat, të kapni vëmendjen e tyre. Por kërkimet tregojnë se ngjyrat në...

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Aktualitet

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Për pak sa nuk përfundoi në tragjedi aksidenti i sotëm në Qafë Thanë me autobusin ku udhëtonin rreth 20 nxënës nga rrethi i Fierit. Për të shmangur rënien në humnerë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!