Botërori 2018 premton shumë, 1.7 milion bileta të shitura në Rusi

Tuesday, 03 Prill 2018 19:47

Kanë mbetur vetëm dy muaj nga fillimi i kompeticionit më të rëndësishëm të futbollit, Botërorit.

Duket se dashamirësit e futbollit janë shumë të entuziazmuar për këtë fakt, pasi numri i biletave të shitura në Rusi ka arritur rekordin, edhe pse janë përcaktuar vetëm 32 nga 48 ndeshje.

Janë plot 1.7 milion bileta të shitura dhe 400 mijë prej tyre janë shitur në fazën e fundit, e cila përfundoi sot.

Numrin më të madh të biletave e kanë blerë sportdashësit rusë, me 216.134  shitje biletash.

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 22:37

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Sport

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Nëse ekziston një çmim për “Golin e vitit”, atëherë duket të ekzistojë një çmim edhe për “Gafën e vitit” dhe të keni të sigurt se atë do ta fitojë Senad...

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Kulturë

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Shumë filma do të kishin qenë ndryshe me aktorë të tjerë. Disa aktorë i refuzuan shumë role simbolike për arsye të ndryshme si angazhimet në një tjetër projekt filmik ose...

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Politikë

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Deputeti Dashamir Shehi shprehet se Shqipëria po i afrohet një diktature dhe se krimi është lënë në bordurë. Ai shton se, opozita do të hyjë në zgjedhje dhe do t'i...