Botërori 2018 premton shumë, 1.7 milion bileta të shitura në Rusi

Tuesday, 03 Prill 2018 19:47

Kanë mbetur vetëm dy muaj nga fillimi i kompeticionit më të rëndësishëm të futbollit, Botërorit.

Duket se dashamirësit e futbollit janë shumë të entuziazmuar për këtë fakt, pasi numri i biletave të shitura në Rusi ka arritur rekordin, edhe pse janë përcaktuar vetëm 32 nga 48 ndeshje.

Janë plot 1.7 milion bileta të shitura dhe 400 mijë prej tyre janë shitur në fazën e fundit, e cila përfundoi sot.

Numrin më të madh të biletave e kanë blerë sportdashësit rusë, me 216.134  shitje biletash.

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 22:37

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Deri dje vidhin lokale, sot iu ndodh e papritura

Aktualitet

Deri dje vidhin lokale, sot iu ndodh e papritura

Një grup hajdutësh që vidhte lokale dhe dyqane në qytetin e Durrësit është goditur nga policia.  Gjithashtu gjatë kontrolleve janë arrestuar edhe dy shtetas të tjerë me lëndë narkotike dhe armë...

Fillojnë reshtje e para në Shqipëri, ja në cilin qytet

Aktualitet

Fillojnë reshtje e para në Shqipëri, ja në cilin qytet

Kanë nisur reshjet e para të dëborës në qarkun e Korçës. Prej dy orësh kanë nisur reshjet e para në këtë qytet, ndërsa deri tani nuk raportohet për bllokim rrugësh. Kjo...

Kapet peshkaqeni 412 kg në Shqipëri

Aktualitet

Kapet peshkaqeni 412 kg në Shqipëri

Një tjetër peshkaqen është kapur këtë herë në rrjetat e peshkatarëve, në zonën e Himarës.  Një ditë më parë një peshkaqen , me gjatësi 3.5 m dhe me një peshë prej 400 kg u...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!