Juventus-Real Madrid, statistikat favorizojnë bardhezijtë

Tuesday, 03 Prill 2018 20:21

Juventusi pret  Realin e Madridit për të zhvilluar aktin e parë çerekfinal të Ligës së Kampionëve.

Sfida Juventus-Real Madrid është një klasike e futbollit europian me dy skuadrat që janë ndeshur plot 15 herë me njëra-tjetrën. 

Një përballje që ka parë 7 herë fitues bardhezijtë, ndërsa spanjollët kanë triumfuar vetëm në 6 raste. 

Sa i përket golave, interesant është fakti që asnjë takim nuk është mbyllur në barazim 0-0, ndërkohë që vihet re se në përballjet me njëra-tjetrën skuadrat e kanë gjetur thuajse gjithmonë rrugën e rrjetës. 

Madrilenët kanë gjetur 17 herë rrugën e rrjetës, kundrejt 21 realizimeve të bardhezijve.

juve 2.jpg

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 20:27

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbaji larg armiqtë e mirëqenies tënde. Ja cilët janë

Lifestyle

Mbaji larg armiqtë e mirëqenies tënde. Ja cilët janë

Më të rrezikshmit janë shtigjet e panatyrshëm që ndjek në jetën tënde, detyrimet që i merr përsipër për të mos zhgënjyer, gjested që i mban përbrenda nga frika se mos...

VIDE/ Policia i thotë “NDAL”, kamikazja hedh veten në erë

Globi

VIDE/ Policia i thotë “NDAL”, kamikazja hedh veten në erë

Një kamikaze në Çeçeni injoroi paralajmërimet e policisë në një pikë kontrolli dhe hodhi veten në erë. Karina Spirindonova shihet në video e veshur me të zeza, duke ecur e vetme...

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Bota Shqiptare

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot mori pjesë në takimin e mëngjesit, së bashku me liderë tjerë, të ftuar nga kancelari austriak, Sebastian Kurz, në kuadër të Forumit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!