Bayern Mynchen fiton përballejn e parë me përmbysje, Sevilla mposhtet në shtëpi

E mërkurë, 04 Prill 2018 15:04

1-2 është rezultati i ndeshjes së zhvilluar midis Sevillës dhe Bayren Mynches në "Alliaz Arena", gjë shumë e rëndësishme për përballjen e parë në çerekfinale të "Champios League".Rezultat i cili i ka gëzuar dyfish bavarezët pasi ata bëhen skuadra e parë gjermane që mund ekipin e Montella-s në Spanjë.

Takimi nisi mirë për spanjollët pasi ata befasuan në minutën e 31-t me Sarabia duke kaluar në avantazh. Gëzim i cili nuk do të zgjaste më shumë se 6 minuta pasi një goditje e Ribery-s do të devijohej dhe më pas do të risillte baraspeshën.

Rezultatet u përmbysën në pjesën e dytë nga skuadra e Jupp Heynkes. Ishte braziliano-spanjolli Thiago Alcantara që nderoi miqtë në minutën e 68-t, duke vendosur edhe shifrat përfundimtare në të njëjtën kohë.

Me Rezultatin e arritur Bayern Mynchen është më i favorizuar në përballjen e dytë e cila do të zhvillohet më 11 prill në “Allianz Arena”.

Komenti i ndeshjes

68′ GOOOL Alcantara. Bayern Mynchen përmbys shifrat

46′ Nis pjesa e dytë

45+1′ Mbyllet pjesa e parë

37′ GOOOL Bayern Mynchen. Zgjat vetëm 5 minuta avantazhi i spanjollëve, barazon Ribery

32′ GOOOL Sevillia. Befasojnë spanjollët me Sarabia që ndëshkon Bayern Mynchen

1′ Nis takimi në Spanjë

Modifikuar më E mërkurë, 04 Prill 2018 16:09

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!