Buffon: Keqardhje për humbjen, krahason Ronaldon me Pele dhe Maradona

E mërkurë, 04 Prill 2018 15:41

Ndeshja e sotme duket se e ka prekur shumë portierin e Juventusit, Xhanluixhi Bufon.  Rezultati i çerekfinales së parë së "Chamiops League"me shifrat 3-0 për madrilenët ishte shumë turpërues për skuadrën e "zonjës së vjetër" e vecanërisht për të madhin Bufon.

“Ronaldo është një lojtar i nivelit ndërkombëtar, bashkë me Mesin po siguron fitoret më të rëndësishme të skuadrave të tyre dhe kjo do të thotë se vlera e tyre duhet të barasvlerësohet me ato të Maradona e Pele për mënyrën se si ndikojnë në lojën dhe trofetë e skuadrave të tyre.

Kemi luajtur kundër kampioneve të një niveli të pabesueshëm. Ekziston një aftësia e jashtëzakonshme që të detyron të jesh më pak preciz se zakonisht, por kjo për faktin se je përballur me më të mirët dhe është e pranueshme që gjërat mund të shkojnë kështu. Po flasim për njerëz që bëjnë 500 gola në karrierë, do të jetë një arsye pse.

Ndjej pakënaqësi, në fund me siguri nuk do të mund të vazhdojmë në turne dhe kjo padyshim është një keqardhje. Por është edhe e vërtetë që kundër disa rivalësh duhet të jesh i qetë dhe t’u bësh komplimente të tjerëve të cilët janë më të fortë”, tha Bufon.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Në Spitalin Ushtarak mungojnë protezat! Investimi 100 mln lekë mbeti në “ajër”

Aktualitet

Në Spitalin Ushtarak mungojnë protezat! Investimi 100 mln lekë mbeti në “ajër”

Fiks Fare evidentoi këtë situatë e cila ka kohë që vazhdon, ata që vuajnë nga sëmundjet që prekin eshtrat e trupit nuk gjejnë zgjidhje. Emisioni Fiks Fare e solli këtë problematikë...

20 vite më pas Lewinsky tregon skandalin

Globi

20 vite më pas Lewinsky tregon skandalin

Kanë kaluar rreth 20 vite, që nga skandali seksual mes Monica Lewinsky dhe Bill Clinton. Tani, Monica ka vendosur të rrëfehet për herë të parë për marrëdhënien e saj me ish-presidentin...

Ndërron jetë foshnja e porsalindur, procedohen dy infermiere në Berat

Aktualitet

Ndërron jetë foshnja e porsalindur, procedohen dy infermiere në Berat

Një foshnje ka ndërruar jetë në Maternitetin e Beratit, pranë Spitalit Rajonal. Foshnja është lindur nën peshë, e për këtë arsye mbahej në inkubator. Edhe pse nuk dihen ende shkaqet e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!