Udhëtuan 6 ditë për të parë ndeshjen por ajo u shty

E mërkurë, 04 Prill 2018 16:10

Është bërë e zakonshme për tifozët të bëjnë çmenduri për skuadrat e tyre të zemrës, më e fundit është ajo e tifozëve të ekipit Tranmeres në angli. Tifozët e Tranmeres kaluan 6 ditë udhëtimi në transfertë për të parë suksesin e skuadrës së zemrës, ndërsa takimi u vendos të shtyhet.

Ata kanë përshkruar 500 kilometra për të shkuar në transfertën e Dover’s, ndërsa vetëm 1 orë përpara nisjes së takimit, u njopftuan se takimi do të shtyhet për shkak të terrenit të rënduar nga shiu. Sigurisht, ky njoftim nuk është pritur aq lehtë nga mbështetësit e Tranmeres, që kaluan shumë peripeci për të qenë pranë skuadrës së tyre.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Ta lëmë Ronaldon pa gjumë!”, policia rrethon hotelin e Juves në Valencia

Sport

“Ta lëmë Ronaldon pa gjumë!”, policia rrethon hotelin e Juves në Valencia

Policia e qytetit të Valencias është detyruar mbrëmë të rrethojë deri në orët e para të mëngjesit hotelin ku ka qëndruar Juventusi në këtë qytet, para sfidës së Ligës së...

SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me Republika Srbska

Bota Shqiptare

SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me Republika Srbska

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Bosnje dhe Hercegovinë, Maureen Cormack, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ka thënë se politika e SHBA-ve është konsistente kur është në...

Tokat pa zot, fermerët në Gjirokastër nuk kanë certifikatë pronësie

Aktualitet

Tokat pa zot, fermerët në Gjirokastër nuk kanë certifikatë pronësie

Mijëra fermerë në të gjithë qarkun e Gjirokastrës nuk kanë një certifikatë pronësie për tokën që kanë në përdorim. Që prej vitit 2008 në të gjithë territorin me 7 bashki...