Champions League/ Cilat janë dy ndeshjet e mbrëmjes?

E mërkurë, 04 Prill 2018 16:41

Emocionet e mbrëmjes së mbrëmshe do të vazhdojnë sërisht sonte me dy ndeshje të tjera po aq të mira. Edhe në këto dy gjysmë finale te Championsit nuk mund të jepet një rezultat pasi suprizat priten të jenë të mëdha.

Si rezultat i rregullores së re të vendosur nga UEFA për “Champions League”, të dyja ndeshjet do të zhgvillohen në orën 20:45.

liverpool vs man. city

Një nga takimet e mbrëmjes së sotme është ai midis Liverpool dhe Man City. Ndryshe nga ndeshjet e mbrëmshme që u zhvilluan midis superskuadrave të shteteve të ndryshme, kjo e sotmja është midis dy skuadrave të Anglisë. Të dyja ekipet kanë treguar një përfaqësim shumë të mirë në ekipin anglezh duke qenë gjatë gjithë kohës kokë më kokë. Takimi midis ekipeve të superligës angleze pritet të jetë shumë i fuqishëm dhe me një përfaqësim të bukur për tu ndjekur.

barca vs roma

Takimi tjetër është ai që dozhvillohet mids ekipit të Barcelonës dhe atij të Romës. Edhe pse ekipi spanjoll është shumë më lart se ai italian në përfaqësim shpresat për një ndeshje po aq të bukur sa ai i skuadrave angleze nuk duhen humbur as këto. Barcelona me Messin në krye pritet të ketë një shfaqe goxha të bukur, megjithatë edhe ekipi italian do bëj të pamundurën për fitoren.

Kur duket se ndeshjet mund të jenë shumë të vështira për tu parashikuar zgjidhja më e mirë për tifozët mund të jetë mbështetja e skuadrave të zemrës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...