0-0 u mbyll takimi Laç-Kukës, kualifikimi vendoset në rezultatin e ndeshjes së kthimit

E mërkurë, 04 Prill 2018 17:10

Sfida e parë gjysmëfinale e kupës së Shqipërisë mes Lacit dhe Kukësit u mbyll me rezultatet 0-0, rezultat që lë gjithcka të hapur në ndeshjen e kthimit që do të zhvillohet në stadiumin “Zeqir Ymeri’.

Skuadrat u përqëndruan më shumë në mbrojtjen e rrjetave sesa në sulmimin e rrjetës së kundërshtarit, duke bërë që loja kryesore të zhvillohej në mefushë, ku pati edhe dyluftime të ashpra gjq që e detyroi arbitrin të nxirrte kartona të verdhë. Duhet përmendur edhe fakti se edhe në këtë ndeshje sic ndodh rëndom në Shqipëri, tifozët hopdhën mjete djegëse në fushën e lojës.

Pjesa e parë ishte më e qetë me raste sporadike ndërsa në fraksionin e dytë portieri i Laçit bëri një pritje të bukur pas goditjes me kokë të Gurit.

Kukësi ja doli që ta dërgonte një top në rrjet në minutën e 73-të, por për Koçin kishte një ndërhyrje të parregullt. Pak minuta më vonë ishte Koliçi që reagoi në pozicion, duke ruajtur të paprekur portën e Kukësit. Përtej përpjekjeve të të dyja skuadrave, kjo ndeshje përfundoi 0-0, rezultat që në pamje të parë mund të favorizojë Kukësin, por një gol i Laçit në fushën kundërshtare mund të marrë vlerë të dyfishtë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Politikë

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Kryetari i opozitës Lulzim Basha i ndodhur përballë një panel;i gazetarësh në emisionin ‘360 gradë’ foli dhe për kandidatin që do të përfaqësojë opozitën ën zgjedhjet lokale të vitit të...

Gati marrëveshja për BREXIT

Globi

Gati marrëveshja për BREXIT

Teksti i Traktatit të Daljes së Britanisë nga Bashkimi Europian është gati dhe do t’i prezantohet qeverisë britanike të martën. Lajmin e dha kryenegociatori i BE-së për Brexit-in, Michel Barnier.  “Parametrat...

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Aktualitet

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" në Ora News, e konsideroi të padrejtë shembjen e banesave që preken nga ndërtimi i Unazës së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!