Emery tregon a do marrë pjesë Neymar në botëror

E mërkurë, 04 Prill 2018 18:06

Dëmtimi që Neymar pësoi në ndeshjen me Marseille-n  kishte krijuar haludime, që rrezikonte mospjesmarrjen në botëror. Me zhvillimet e fundit tifozët e klubit parisien, por më së shumti ata brazilian, duhen të rrinë të qetë pasi futbollisti më i shtrenjtë në botë do të jetë gati në fund të muajit.

Ky lajm u konfirmua nga trajneri i Paris SG, Unay Emery, i cili në intervistën para ndeshjes me Saint-Etienne që do të luhet të premten ka deklaruar se kishte folur me lojtarin.

“Fola para pak ditësh me Neymar dhe më tha se po vazhdon të punojë individualisht dhe për dy apo tre javë do të kthehet në stërvitje me ne,” – tha Emery.

“Nuk kam folur me drejtuesit për të ardhmen. Kontrata ime përfundon në maj. Atëherë do të jetë momenti i duhur për të trajtuar këtë temë. Pas eliminimit nga Champions League jam i përqendruar te titulli kampion, të cilin duam ta sigurojmë sa më parë,” – u shpreh ai.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mustafa: Kemi një President, të cili nuk mund t’i zëmë besë

Globi

Mustafa: Kemi një President, të cili nuk mund t’i zëmë besë

LDK vazhdon të insistojë se askush nuk mund ta përfaqësojë Kosovën në dialog pa mandatin e Kuvendit dhe kërkon që kjo çështje të mandatohet në Kuvend. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa...

A u zbulua relike e kryqit të Krishtit? Zbulimi trondit arkeologët

Globi

A u zbulua relike e kryqit të Krishtit? Zbulimi trondit arkeologët

Një kryq i krishterë i jashtëzakonshëm prej ari u gjet gjatë gërmimeve arkeologjike në kalanë mesjetare në kodrën Trapesica, të qytetit Veliko Tarnovo, në Bullgarinë Qendrore. Kryqi zbulua ndërsa grupi i...

Hoxhaj kërkon mbështetjen e Gjermanisë për vizat dhe dialogun

Bota Shqiptare

Hoxhaj kërkon mbështetjen e Gjermanisë për vizat dhe dialogun

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka udhëtuar për në Berlin për të diskutuar për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Në këtë vizitë, Hoxhaj ka takuar këshilltarin kryesor për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!