Ndahet nga jeta ish-kapiteni i Anglisë dhe Çelsit

E mërkurë, 04 Prill 2018 18:22

Ka ndërruar jetë në moshën 61-vjeçare Ray Wilkins, ish-mesfushori i Anglisë dhe Çelsit. Wilkins, i cili mbahet mend për karrierën e tij të pasur, teksa ka luajtur edhe me klube si Manchester United, Milan, Rangers dhe QPR, ishte shtruar në sitalin “St George” të Londrës, ku po trajtohej pas një arresti kardiak.

Familja e tij falënderoi shokët dhe kolegët e Rayt, si dhe publikun e gjerë për mesazhet e shumta të ngushëllimit.

Përmes rrjetit social Çelsi njoftoi “ishte shokuar kur mësoi lajmin e ndarjes nga jeta të ish-futbollistit, kapitenit dhe ndihmëstrajnerit të bluve”. “U prehsh në paqe Ray, do të na mungosh përjetë”, vazhdonte mesazhi i klubit londinez.

“Me hidhërim të thellë njoftojmë se Raymond Colin Wilkins ndërroi jetë mëngjesin e sotëm. Ai ka lënë pas bashkëshorten Jackie, vajzën Jade dhe djalin Ross, sikurse edhe nipërit e mbesat, Oliver, Frankie, Ava, Freddie, Jake dhe Archie”, ishte njoftimi i familjes së tij, që përfshinte edhe kërkesën për ruajtjen e privatësisë në këtë periudhë të vështirë.

Ray Wilkins punonte së fundi si ekspert televiziv dhe radiofonik. Si lojtar, ai ka fituar Kupën FA me Manchester United në vitin 1983, si dhe kampionatin skocez me Rangersat në vitin 1989. Ai luajti 84 ndeshje me Anglinë, në 10 prej të cilave ishte edhe kapiten i skuadrës kombëtare.

Ndërsa si trajner, ai regjistron karrierat me QPR-në, Fulhamin dhe kombëtaren e Jordanisë, ndërsa si ndihmëstrajner ka qenë mes viteve 1998-2000 te Chelsea, për t’u rikthyer edhe në vitet 2008-2010, kur punoi në krah të Guus Hiddink dhe Carlo Ancelottit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Politikë

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Deputeti i PD-së, Bardh Spahia ka reaguar lidhur me deklaratën e turpshme të Edi Ramës, që tha se kriminelët le të vrasin njëri-tjetrin. Reagimi i deputetit: Kryekrimineli qe drejton qeverine u shpreh...

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Politikë

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, ka denoncuar edhe një herë se sistemi i shëndetësisë në Shqipëri është drejt kolapsit. Shehu shkruan se...

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Lifestyle

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Edhe përse është bërë nënë për herë të parë e një djali, Adelina Tahiri nuk ka hequr dorë nga muzika. Madje, do të rikthehet në tregun muzikor shqiptar më shpejt...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!